Payday Loans
MoskovaLife.com   

moslogo

Colins2014

money

MOSKOVA HARITASI

mosyemek turkrus

RUSÇA


Rusça sebze ve meyveleri biliyor musunuz?

3815441855 4f038805b5 oRusya'da günlük hayatta en fazla ihtiyaç duyduğumuz kelimeler arasında sebze ve meyvelerin yeri başka... Mesela "kinza"yı seven Türk pek görülmez ama kinzanın Türkçesinin "kişniş" olduğunu bilen de pek azdır.  Rusya'nın Sesi Radyosu Rusça dersleri hayatımıza kolaylık katmaya devam ediyor. Son ders sebze ve meyveler:

Devamını oku...
 
En iyi Rusça eğitim siteleri

learning-russian-foreign-language_1-bRusça "altın yıllarını" yaşıyor. Rusça öğrenmek isteyenlerin sayısı artıyor, bu amaca hizmet için kurulan web siteleri de sürekli çoğalıyor. Tabii ki en iyi yol, bir süre gramer çalıştıktan sonra bir fırsat bulup Rusya'ya gelmek, tercihen Moskova ya da St. Petersburg gibi pahalı şehrilerde değil de, Rusya'nın taşrasında bir şehire gidip bir süre yaşamak.

Devamını oku...
 
"Hayatta kalacak kadar" Rusça!

russian_language_2007Rusya ile Türkiye arasında vize duvarı yıkıldığınan beri gidiş gelişler rekor düzeye çıktı. Özellikle turistik ziyaretler... Rusya'nın belki de en büyük zorluğu, dili. Özellikle Kiril alfabesine yabancı olanlar, tabelaları bile okuyamamaktan musdarip.

Devamını oku...
 
Rusça öğrenmek isteyenler için harika bir hizmet!

111223Rusça zor dil... Ama emek verince, sistemini anlayınca, bir de "doğru rehber" bulunca üstesinden gelinebilecek bir zorluk bu... Son dönemde kadrosunu genişleten, daha profesyonel bir anlayışa geçen Rusya'nın Sesi Radyosu, Rusça öğrenmek isteyen Türkler için de takdir edilecek bir  çalışma başlattı. Radyonun web sitesinde düzenli olarak Rusça dil dersleri programı yayınlanmaya başlandı.

Devamını oku...
 
Rusça öğrenenlere: Luntik ve Smeşariki

{mosimage} Farkında mısınız, Rusya’da son yıllarda muazzam bir çigi film fırtınası esiyor. ıki yeni çizgi film serisi var ki, çocuklar onlarla yatıp kalkıyor. ılki “Smeşariki”. Baraş, Pin, Kapatıç ve diğerleri... Bir grup hayvanın neşeli dostlukları, maceraları. Öteki aydan düşen bir garip, sevimli varlık: Luntik. Bu çizgi filmleri herkese öneriyoruz, neden mi?

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 2
© 2015 Moskova Life
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Top of Page