MoskovaLife.com   

moslogo

Colins2014

MOSKOVA HARITASI

RUSÇA


En iyi Rusça eğitim siteleri

learning-russian-foreign-language_1-bRusça "altın yıllarını" yaşıyor. Rusça öğrenmek isteyenlerin sayısı artıyor, bu amaca hizmet için kurulan web siteleri de sürekli çoğalıyor. Tabii ki en iyi yol, bir süre gramer çalıştıktan sonra bir fırsat bulup Rusya'ya gelmek, tercihen Moskova ya da St. Petersburg gibi pahalı şehrilerde değil de, Rusya'nın taşrasında bir şehire gidip bir süre yaşamak.

Devamını oku...
 
"Hayatta kalacak kadar" Rusça!

russian_language_2007Rusya ile Türkiye arasında vize duvarı yıkıldığınan beri gidiş gelişler rekor düzeye çıktı. Özellikle turistik ziyaretler... Rusya'nın belki de en büyük zorluğu, dili. Özellikle Kiril alfabesine yabancı olanlar, tabelaları bile okuyamamaktan musdarip.

Devamını oku...
 
Rusça öğrenmek isteyenler için harika bir hizmet!

111223Rusça zor dil... Ama emek verince, sistemini anlayınca, bir de "doğru rehber" bulunca üstesinden gelinebilecek bir zorluk bu... Son dönemde kadrosunu genişleten, daha profesyonel bir anlayışa geçen Rusya'nın Sesi Radyosu, Rusça öğrenmek isteyen Türkler için de takdir edilecek bir  çalışma başlattı. Radyonun web sitesinde düzenli olarak Rusça dil dersleri programı yayınlanmaya başlandı.

Devamını oku...
 
Rusça öğrenenlere: Luntik ve Smeşariki

{mosimage} Farkında mısınız, Rusya’da son yıllarda muazzam bir çigi film fırtınası esiyor. ıki yeni çizgi film serisi var ki, çocuklar onlarla yatıp kalkıyor. ılki “Smeşariki”. Baraş, Pin, Kapatıç ve diğerleri... Bir grup hayvanın neşeli dostlukları, maceraları. Öteki aydan düşen bir garip, sevimli varlık: Luntik. Bu çizgi filmleri herkese öneriyoruz, neden mi?

Devamını oku...
 
Rusça için hala geç değil!

{mosimage}Moskova’ya yeni gelip Rusça öğrenmek için fırsat kollayanlar, uzun süredir burada yaşayıp dil öğrenmekte geciken veya zaman bulamayanlar, “Artık şu dili adabıyla, grameriyle öğrenmek istiyorum” diyenler, bu haber sizin için: Derslerin Türkçe bilen Rus hocalar eşliğinde yapıldığı “Dialog Club” dil okulunda yeni bir sınıf açılıyor. Siz de bu sınıfa dahil olabilirsiniz: 

Devamını oku...
 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 2
© 2014 Moskova Life
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Top of Page